Metoda MIG/MAG

Svařovací metody Metall-Inert-Gas (MIG) a Metall-Aktiv-Gas (MAG) představují v současné době nejpoužívanější svařovací postupy po celém světě.Obzvláště rozmanité jsou možnosti použití u postupu MAG, který je vhodný pro svařování nelegovaných, nízce a vysoce legovaných základních materiálů. Je proto ideální pro použití ve výrobě a při opravách.

Postup MIG nalezne své uplatnění při svařování hliníku a měděných materiálů.

Metoda TIG

Hlavní výhodu svařování metodou wolfram-inertní plyn představuje široká paleta svařitelných základních materiálů. Lze svařovat materiály od tloušťky 0,6 mm, nelegované a legované oceli, hliník, hořčík, měď, šedou litinu, různé bronzy, nikl, stříbro, titan, olovo a mnoho dalších materiálů. Primární oblastí použití je svařování tenkých a středních tlouštěk a svařování kořenových svarů u silnějších průřezů.

 Obalená elektroda

Ruční obloukové svařování nebo také ruční elektrodové svařování je svařovací proces, kterým lze svařovat téměř všechny kovy. Tento postup lze výborně používat i ve venkovním prostředí. S většinou našich ručních elektrodových svařovacích zařízení lze ostatně svařovat i metodou WIG. Ruční elektrodové svařování je velmi běžný a snadný postup.